Sfera Piękna Toruń

Home / Makijaż permanentny / Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu to najczęściej wykonywany zabieg trwałego makijażu.

Kreski na powiece górnej i dolnej. Dodają spojrzeniu głębi i uwodzicielskiego czaru. Rysowane pomiędzy rzęsami pogrubiają je optycznie i zagęszczają. W końcu będziesz mogła cieszyć się makijażem podkreślającym niepowtarzalne piękno Twoich oczu.

Wynika to z ogromnej wygody, jaką niesie ze sobą to rozwiązanie. Największym zainteresowaniem cieszy się u kobiet aktywnych, którym zależy na oszczędności czasu. Makijaż permanentny oczu jest też doskonałym rozwiązaniem dla kobiet noszących soczewki kontaktowe – ich noszenie i wymiana wiąże się z nawilżaniem rogówki, co daje ryzyko rozmazania makijażu. Wada wzroku dodatkowo może przyczyniać się do obniżenia precyzji samodzielnie nakładanego makijażu tradycyjnego.

Dzięki makijażowi permanentnemu możesz wyglądać idealnie, niezależnie od pory dnia i nocy – trwały makijaż wyraziście podkreśli oko na stałe, za pomocą perfekcyjnie poprowadzonych linii. Makijaż permanentny oczu wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie – przestaniesz martwić się o konieczne poprawki, poczujesz się atrakcyjna w każdej sytuacji. Dodatkowo, makijaż permanentny oczu to co najmniej kilkanaście minut dziennie zaoszczędzonego czasu, który poświęcałaś na poranne malowanie i poprawki.

Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu jest zabiegiem niemal bezbolesnym. Jego wygląd zależy przede wszystkim od Twojego indywidualnego stylu i preferencji. Każdy makijaż wykonywany jest indywidualnie do każdego klienta. Wcześniej wykonany rysunek pokazowy pozwala na dokładne sprecyzowanie wymagań.

Pielęgnacja przed pigmentacją kresek.

W przypadku wrażliwych powiek i skłonnych do opuchnięć warto przed zabiegiem wziąć (pod język) kapsułki homeopatyczne z arniki lub Aescin (tabletki ziołowe z wyciągiem z nasion kasztanowca). Makijaż permanentny oczu to zabieg na tyle nieinwazyjny, że w większości przypadków następnego dnia można funkcjonować zupełnie normalnie, łącznie z chodzeniem do pracy oraz pracą przy komputerze. Klientki czasem niepokoją się, czy nie będą miały widocznych krwiaków, lub obrzęków, wymagających tradycyjnego makijażu – w większości przypadków makijaż permanentny oczu wygląda dobrze już następnego dnia.

Makijaż permanentny oczu przez pierwsze kilka dni może się wydawać zbyt intensywny – dzieje się tak ponieważ barwnik ulega szybkiemu złuszczeniu przez pierwsze kilka dni, stąd pigmentacja wykonana przez linergistkę jest bardziej intensywna, niż zamierzony efekt końcowy – który po kilku tygodniach powinien osiągnąć około 50% koloru wyjściowego.

Przez pierwsze 14 dni zalecane jest powstrzymanie się od używania mocnych kosmetyków myjących (np. mydła, peelingu) oraz opalania.

Makijaż permanentny oczu - zabieg

TOP

Makijaż permanentny oczu jest zabiegiem niemal bezbolesnym. Jego charakter zależy przede wszystkim od Twojego indywidualnego stylu i preferencji. Możesz zdecydować się na pełny makijaż, z nałożeniem koloru na powieki, możesz zaś zdecydować się jedynie na poprowadzenie kreski na górnej i dolnej powiece.
Makijaż permanentny oczu